Все для Кухні
- Новинка-19%Залишилось 26 днівАерофритюрниця мультипіч Gold Diamond TK-003010 з чашею на 8 л, 4000 Вт. 21046172502 608 ₴2 108 ₴Готово до відправки
- Новинка-15%Залишилось 26 днівМолочник для кофемашины Philips LatteGo Saeco 2200/3000/4300/5000 21046182781 355 ₴1 155 ₴Готово до відправки
Жінка в середньому проводить на кухні від 2 до 5 години щодня. Звичайно, завдяки «розумній» техніці цей час скорочується, але в будь-якому випадку, кухня – це магічне місце, де відбувається чаклунство – приготування їжі. А для того, щоб це диво ще й приносило задоволення чарівниці та її оточенню, потрібні відповідні підручні матеріали, тобто кухонний посуд та аксесуари.
У магазині посуду у нас буквально «розбігаються очі» від достатку кухонного начиння. Починаємо гарячково метатися між прилавками, купуючи часом зовсім не потрібні речі, а прийшовши додому, раптом усвідомимо, що легко можна обійтися без одного-двох куплених предметів. А ось те, що дуже потрібно, якраз і прогаяли.
Для того щоб цього не відбувалося, ми підготували цю статтю, щоб визначити той необхідний мінімум кухонного посуду , який повинен бути обов'язково у кожної господині для приготування будь-якої страви: від легкого сніданку до розкішного застілля. Основне правило при виборі економити не варто. Адже кухонний посуд це ті предмети, від яких залежить не тільки гарний настрій, а й здоров'я.
Каструлі
Ні в кого не викликає сумнівів той факт, що на кухні потрібний посуд: зручний та красивий.
Якщо дозволяють фінанси, можна відразу придбати набір каструль , в якому буде необхідна їх кількість, а якщо поки не виходить, можна підібрати окремо.
Усі розуміють, що важко варити пачку макаронів у літровому ковшику, а одне яйце в п'ятилітровій каструлі просто незручно і не раціонально, тому каструль на кухні має бути як мінімум три.
Велика, 4-5 літрів, знадобиться для варіння супів, компотів; середня, 2-3 літри – для приготування гарнірів та каш; маленька, 1-2 літри – на підхваті та розігріві, для варіння яєць та інших дрібних інгредієнтів.
Ступінь краси і зручності кожен визначає собі сам, а ось до покриття варто поставитися з особливою увагою. Краще купувати каструлі з товстим суцільним дном – вони довше зберігають тепло, менше деформуються, та й їжа в них виходить ароматнішою.
Дуже зручно, коли стінки і дно каструлі мають антипригарні властивості. У такому посуді можна попередньо згасити м'ясо, овочі для супу і відразу ж залити бульйоном або водою, від цього смак страви стане більш насиченим.
Варто звернути увагу на кришку. Щоб уникнути неприємних промахів надалі, подивіться, наскільки потужний у кришці паровідвідний отвір. Інакше навіть найкраща каструля може розчарувати Вас через постійні википання рідини.
Все більшої популярності набирають керамічні каструлі – вони мініатюрні та вишукані в дизайні. Ними зручно сервірувати, подаючи страви з плити або духовки прямо на стіл.
Сковороди
Жодна господиня не зможе обійтися без гарної сковороди , адже від того, наскільки якісною та добротною виявиться ваша кухонна помічниця, залежатиме смак та якість приготовлених на ній страв. І, звичайно, Ваш настрій – кому сподобається, коли продукти пригорають і прилипають до дна сковороди.
Тільки на гарній сковороді м'ясо прожариться рівномірно, картопля вийде із золотистою скоринкою, навіть проста яєчня порадує не лише своїм смаком, а й чудовим виглядом. Для приготування різних страв Вам знадобляться сковороди різних розмірів та глибини.
Велика сковорода для гасіння м'яса. Бажано, щоб вона була глибока та з товстим дном. Оптимальне співвідношення товщини дна та стінок: 6 мм та 4 мм. У такій сковороді створюється ефект томлення: їжа виходить соковитіша, зберігається більше корисних речовин та вітамінів.
Середня сковорода потрібна для швидкої смаження – овочі, оладки, сирники та ін. Таку сковороду краще купувати з невисокими бортиками, щоб зручніше було заважати та перевертати продукти.
Невелика сковорода – для омлетів та будь-яких інших сніданків та перекусів, приготовлених нашвидкуруч.
Бажано, щоб сковороди були з антипригарними властивостями, зручною ручкою, що не нагрівається, і кришкою за розміром. Хочемо звернути Вашу увагу, що діаметр сковороди зазвичай вказується за розміром верхньої частини борту. Таким чином, дно сковороди може виявитися меншим, якщо вона звужується донизу. Купуючи сковороду без кришки , орієнтуйтеся на вказаний діаметр. Хоча краще купувати все ж таки з кришкою.
У Вашому будинку часто дбають млинці? Тоді для них краще мати спеціальну сковороду для млинців . По-перше, вона повинна бути з низькими краями та зручною довгою ручкою: це дозволить легко знімати та перевертати млинці. По-друге, у неї має бути досить товсте дно – щоб тісто просмажувалося рівномірно, тоді млинці вийдуть рівними та рум'яними. Рекомендований діаметр – 22 см для звичайних млинців та 26 см для млинців з начинкою.
Якщо Ваші домочадці – любителі найсмачніших стейків, овочів-гриль та риби, то доведеться розщедритися ще й чавунну сковороду. Основний плюс у тому, що чавунна сковорода дозволяє готувати смачну та корисну їжу з мінімальним використанням олії – перед обсмажуванням олією обмазують не сковороду, а безпосередньо продукт, який на ній готують.
Підготовка м'яса до смаження на чавунній сковороді-гриль.Є лише один вагомий недолік чавунного посуду – він важкий! Але в порівнянні зі смаком стейку, який на ній виходить, цей недолік можна не враховувати.
Як вибрати хорошу сковороду : головні момент .
Ножі
Навіть якщо Ваша кухня укомплектована всією необхідною «розумною технікою», без звичайного кухонного ножа Вам не обійтися. Кухонні ножі – одні із головних помічників. Вся підготовча робота з приготування страв відбувається саме за їх допомогою.
То скільки ж ножів має бути на кухні? Базовий набір, яким ми радимо укомплектувати Вашу кухню, складається із шести штук.
Так званий ніж шеф-кухаря – найуніверсальніший кухонний ніж. Він має звичайне рівне лезо шириною від 2 до 4 см і завдовжки від 20 до 30 см.
Ніж шеф кухаря використовується для оброблення м'яса та риби, подрібнення та нарізування овочів.
Ніж для хліба відрізняється від інших ножів довгим зубчастим (хвилястим) лезом. Ніж для хліба дає можливість нарізати тонкі скибочки так, щоб вони не кришилися і не ламалися, також його можна використовувати для чищення та нарізування фруктів, наприклад, ананаса.
Існує таке поняття «кухонне тріо» – це універсальні ножі різної довжини, від 11 до 30 см, що дозволяє використовувати їх практично для всіх видів кухонних робіт: оброблення м'яса, нарізки бакалійних продуктів, нарізки та подрібнення овочів та багато іншого.
Тесак – використовується для обробки м'яса. Один його зовнішній вигляд говорить багато про що, їм можна розрубати невеликі кісточки, порубати курку на порційні шматки і т.д.
Ніж для чищення овочів . Звичайно, цей ніж не є першорядним, але дуже полегшує та прискорює роботу з чищення овочів та фруктів. Будь-яка господиня буде рада такому помічникові.
Останнім часом на кухнях все частіше можна зустріти керамічні кухонні ножі . Але при покупці таких ножів враховуйте той факт, що керамічні та металеві ножі не взаємозамінні.
Ножів на кухні мало не буває, як і іншого посуду. Бажано мати ще кілька окремих ножів для оброблення риби та м'яса, ніж для овочів та фруктів, ніж для ковбаси та сиру, ніж для олії та паштету та ін., але ми зараз описуємо той мінімум, який має бути на кухні у кожної господині.
І обов'язково не забудьте придбати точилку для ножів або електричний верстат для заточування. Адже завжди приємніше працювати з гострими ножами.
Обробні дошки
Серед кухонних речей є ті, присутність яких ми просто не помічаємо, але звично користуємося ними щодня. Варто позбавити нас цих предметів — і ми відразу відчуваємо дискомфорт. До таких звичних, але водночас необхідних на кухні предметів належить обробна дошка .
Майже все, що відбувається на кухні, починається з неї. За частотою використання з дошкою зрівняється, мабуть, лише ніж.
Скільки ж їх потрібно, які вони мають бути? Скажімо так – було б непогано мати три обробні дошки: одна – для хлібобулочних виробів, друга – для оброблення риби та м'яса (в ідеалі – для риби окрему дошку), третя – для зелені, овочів, фруктів, сиру, ковбаси та інших готових продуктів. .
Що стосується форми, то знову ж таки перемагає класика – прямокутна дошка із закругленими краями або без набагато зручніших і місткіших за фігурні.
А ось з приводу матеріалу, з якого вони виготовлені:
- силіконові
- Скло